Banyo Dekorasyonunda Aksesuarların Önemi

Bayanların en vazgeçilmez tutkularından olan ev dekorasyonu konusu, evin her alanını kapsamaktadır. Salon, mutfak, yatak odası, banyo evin tüm bölümleri için tasarlanan birbirinden güzel hoş aksesuarlar evleri bir tık daha güzel ve estetik gösterebilme amacı taşımaktadır. Bu bağlamda banyolar için tasarlanan şık ve göz alıcı aksesuarlar da hanımların ilgi alanına girmektedir.

Küçük Banyoların Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Ayrıntılar

Modern şehir hayatının küçülttüğü çekirdek ailelerin evleri de küçük alanlarda konumlanmışlardır. Ortalama doksan metrekarelik evlerde elbette ki banyolar da küçük bir alan kaplamaktadır. Bu sebeple banyolarda dolaplar, raflar, askılıklar duvara monte edilmekte, çamaşır makineleri banyo lavabosunun altındaki dolaba yerleştirilmektedir. Ortada kalan küçücük alanı da iyi değerlendirerek dekore etmek gerekmektedir.

Küçük banyolarda aksesuarları zeminden yüksek olacak şekilde duvara monte etmek akıllıca bir seçimdir. Ayrıca banyoyu daha büyük göstermek adına açık renkli fayans kullanmak, aksesuarları gümüş tonlarda seçmek, banyo halılarını da mümkünse açık ve ferah renklerden tercih etmek daha iyi olacaktır. Bunlara ek olarak banyo duvarlarını ayna ile kaplamak daha şık ve büyük görünen bir banyo havası verecektir.

Büyük Banyolar İçin Aksesuar Alternatifleri

Büyük banyolarda klozeti banyonun bir köşesine yerleştirip, küveti, duşu ve lavaboyu daha orta alana konumlandırmak akıllıca olacaktır. Ayrıca yeterli ışık veren ve yönü değiştirilebilen aydınlatmayı lavabonun üzerine asmak çok aydınlık bir görüntü verecektir. Büyük banyolarda aksesuarları çok farklı renklerde seçip rengârenk bir görüntü yaratmak mümkün olabilmektedir. Dolapları ve rafları daha geniş seçerek havlu ve diğer eşyaları farklı modellerde katlayıp şık bir görüntü yaratılabilmektedir. Bunların yanı sıra geniş banyolarda tuvalet masasının olduğu bir alan da yaratılabilir. Burada renkli ve şık bir puf veya dekoratif bir sandalye kullanılabilir.

3 Responses

  1. Begüm dedi ki:

    Resimdeki banyo şahane hayran kaldım 🙂

  2. Hilal dedi ki:

    Gercekten cok guzel bir banyo harika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir