Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları

Yazın sonlarına doğru yaklaşırken; güneşe uzun süre maruz kalmış olan, bronzlaşmış ve yıpranmış cildimizi yenilemek için uyulması gereken püf noktalarına aşağıda değinilmektedir.

Bütün bayanlar, güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak için kimi zaman astronomik ücretler ödemeye bile razı gelmektedir. Oysa herkes tarafından hayranlıkla bakılacak cilde sahip olmak için yapılması gerekenler oldukça basit;

Örneğin, bol miktarda su içmek cildin nemlenmesine büyük oranda katkı sağlıyor. Kişiye göre günlük su tüketim miktarları değişse de; eğer sağlık açısından önemli bir sorun yoksa, günlük olarak 2 litre suyun tüketilmesi cilt sağlığı açısından oldukça yararlıdır. Fakat çay ve kahvenin, suyun yerine geçmediği unutulmamalıdır. Ya da çay ve kahve yerine de su içilmemelidir. Çünkü kahve ve çay türündeki içeceklerin idrar yaptırıcı etkisi vardır.

Güneş koruyucuları, sadece yazın değil 4 mevsim kullanılmalıdır. Güneş koruyucularını seçerken; sahip oldukları kimyasal filtrelere ek olarak fiziksel filtrelerinin de olmasına özen gösterilmelidir. Yağlı yapıdaki ciltler, sık aralıklarla temizlenmelidir.

Cilt üzerindeki yağlanmalar, akne oluşumlarına ve dolayısıyla mikropların üremesi için gerekli olan zemini hazırlamaktadır. Bu yüzden yağlı yapıda olan ciltler, mutlak sık aralıklarla yıkanmalıdır. Cildin temizlenmesi aşamasında sabun kullanımı şart değildir ancak doğal ve antiseptik yapıda olan temizleyiciler tercih edilmelidir.

Cildin güzel kalmasında, beslenme şeklide büyük öneme sahiptir. Sebze ve meyvelerde bol miktarda vitamin olması nedeniyle bu gıdalarla beslenilmeye dikkat edilmelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir